You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Oficjalne Forum Ikariam.pl. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Pogoleus

Ban stały

• "Pogoleus" has been banned
  • "Pogoleus" started this thread

Date of registration: 16 Oct 09

• Send private message

1

Friday, 11 December 2009, 12:33

punkty za badania - przyszłość gospodarki na 5 lvl

Ile teraz dostane pkt za przyszlosc gospodarki poziom 5?
Jezeli wprowadzacie zmiany w tym to prosze o przelicznik tego.
Czy sami nie wiecie?????!!!!

zawi_23

Dyktator

• "zawi_23" is male

Date of registration: 13 Nov 08

Occupation: Kto, ja??

• Send private message

2

Friday, 11 December 2009, 12:43

A ile potrzeba pkt badań? Pomnóż sobie razy 0.02 i Ci wyjdzie..
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.

Pogoleus

Ban stały

• "Pogoleus" has been banned
  • "Pogoleus" started this thread

Date of registration: 16 Oct 09

• Send private message

3

Friday, 11 December 2009, 13:10

to jest smieszne..wydalem tyle milionow surowcow na eksperymenty ze szok...i co z tego mam?heh poziom 5 wychodzi na to ze dostane 50 k pkt...smiech na sali..czas kasowac akademie wszystkie...nowa wersja doprowadzila wlasnie do tego...wkoncu przetsan ew to grac i tyle

zawi_23

Dyktator

• "zawi_23" is male

Date of registration: 13 Nov 08

Occupation: Kto, ja??

• Send private message

4

Friday, 11 December 2009, 13:20

Bardzo dobrze, że to zmienili już wyjaśniam czemu...

Przypuśćmy masz badanie na które potrzeba 2 mln pkt badań... Aby je zdobyć musisz wydać ok 4 mln surki na eksperymenty tak?
Teraz pytanie do "geniusza" powyżej... Ile dostaniesz punktów jeżeli wydasz je na budowę budynków?? 40 tysięcy!! Dlaczego za badanie na 4 lev (np. wojska) które wymaga prawie 2 mln pkt badań dawano do rankingu ok 270 tysięcy??
Więc teraz za 2 mln punktów badań dostaniesz 40 tysięcy do rankingu i to jest jak najbardziej prawidłowe... Więc nie wiem o co takie "halo"...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów,bez podawania przyczyny.

Marco Polo

Dyktator

• "Marco Polo" is male

Date of registration: 29 Dec 08

• Send private message

5

Saturday, 12 December 2009, 15:11

zrobiłem dziś przyszłość gospodarki poziom 3 i dostałem 60-65k pkt do RO (sprawdzałem, a w między czasie nie zrobiły mi się żadne istotne poziomy budynków), czy przelicznik 0,02 jest na pewno właściwy, bo wydałem 1,59 mln pkt badań co sugeruje że przelicznik na 3 poziom wynosi 0,04 :P

radziu-NF-

Procarz

• "radziu-NF-" is male

Date of registration: 18 Apr 08

Occupation: gram w ikariam :p

• Send private message

6

Sunday, 13 December 2009, 16:53

radziu... a Ty oczywiście sie cieszysz bo komuś zapierdzielili cos, na co pracowal tak? a Ty jako bogol masz teraz bliżej do sukcesu...
tak sie sklada, ze stracilem ponad 500k pkt w ogolnym przez badania i z top13 polecialem na top42. wiec nie, nie ciesze sie, wrecz przeciwnie. zastanawiam sie tylko dlaczego niektorzy placza i lamentuja zamiast szukac nowego sposobu na zdobywanie punktow.

a na razie wyglada na to, ze za wszystkie future jest przelicznik 0,02 (sprawdza sie z lvl2 i lvl3, nie wiem jak z 5, bo sie oczywiscie koles nie pochwalil), a to znaczy, ze za wydana surke na badania i na budowe dostaje sie tyle samo pkt do ogolnego. to z kolei oznacza, ze bardziej oplaca sie budowac, bo mamy lekki bonusik w postaci ciesli, nie wspominajac juz o tym, co daja same budynki. a to oznacza, ze nie ma najmniejszej szansy na dogonienie czolowki. natomiast to oznacza, ze trzeba sie powoli zbierac i szukac innej gry ;)

Smiglos

Matrixowa modka

• "Smiglos" is female

Date of registration: 4 Apr 08

• Send private message

7

Monday, 14 December 2009, 0:34

w temacie robi się spam i offtopic wiec zamykam
smiglos

Moderatorka "Pytania, pomoc i pierwsze kroki" | "Bugi i problemy" | "FAQ"
Zanim zadasz pytanie czytaj: FAQ, Regulamin PPiPK, Regulamin BiP
Temat za szybko zamknięty ==> napisz do mnie na PW

Raknor

Emerytura ;PP

• "Raknor" is male

Date of registration: 11 Mar 08

• Send private message

8

Wednesday, 16 December 2009, 19:17

zamiast zakładać topic z pretensjami o zamknięcie tematu - proszę o PW do mnie lub Śmiglos na pewno otworzymy a metoda ta wydaje się lepsza niż zakładanie tematu z żalami jacy to modzi są źli bo temat zamknęli

otwieram, offtop wywalam - poleciały 23 posty z pretensjami jaka to wersja jest zła itp (przypominam że do rozmów o obecnej wersji służy odpowiedni temat w PoI) gdyby ktoś chciał konkretnie pogadać o punktach za badania to proszę, jeżeli znów 3/4 postów będzie narzekaniem i innymi tego typu "cennymi" uwagami zamknę temat
Ex-Moderator działów Pytania, pomoc i pierwsze kroki | Bugi i problemy | FAQ | Dyskusje
ex-Mod Rekrutacja
(30 miesięcy w stażu)

ZETA Team (Xi) Emerytura
Grill (Rho) Emerytura

Pogo83

Ban stały

• "Pogo83" is male
  • "Pogo83" has been banned

Date of registration: 16 Dec 09

Occupation: Plądrowanie:)

• Send private message

9

Thursday, 17 December 2009, 11:05

no dobra...wiec ktos juz wie ile dostaje sioe za przyszlosci?

nikt nie ma znajomosci na niemieckich serwerach?nikt tego nie wie?no hallo..
w wikipedia byly do 10 poz przyszlosci pkt dokladnie opisane..a teraz to juz nikt nie wie i nie bedzie wiedziec??
Mam rozumiec ze ikariam to teraz staje sie grą tajemnic i niedociagniec?
Przeciez modkowie i admini o takich rzeczach musza wiedziec.Bo po co oni sa wkoncu.Admin gry np...co to za admin jak nie zna punktacji?
moze mi to ktos wyjasnic?czy SMOCZYCA tez nie wie?

zAku

Procarz

• "zAku" is male

Date of registration: 3 Oct 08

• Send private message

10

Thursday, 17 December 2009, 11:39

w drugim poście masz odpowiedź, przelicznik jest 0,02

a tu masz wszystkie badania rozpisane
Ranking ogółny, generałów, defensywy, ofensywy i handlowy

Pogo83

Ban stały

• "Pogo83" is male

• Send private message

11

Thursday, 17 December 2009, 11:43

rany czy wy nie umiecie czytac..nie wypowiadaj sie czlowieku jak nie masz pojecia o tymm..
POATRZAM
niech wypowie sie osoba co zna prawidlowa odpowiexdz a nie ta co czyta na naszym forum brednie o 0.02..aku lepiej nie pisz juz nic w tym temacie.

12

Thursday, 17 December 2009, 11:43

a na razie wyglada na to, ze za wszystkie future jest przelicznik 0,02

lvl pkt za badanie
1 10656
2 21312
3 31968
4 42624
5 53280
6 63936
7 74592
8 85248
9 95904

z tego co się orientuję to obecnie wygląda to tak jak wyżej przedstawione. Mam 5lvl gospodarki... co prawda obecnie ciężko jest to policzyć dokładnie, ale ze wstępnych przeliczeń jest to prawidłowe

This post has been edited 1 times, last edit by "kuchar" (17 Dec 2009, 11:44)

zAku

Procarz

• "zAku" is male

• Send private message

13

Thursday, 17 December 2009, 12:39

Scientists

This score is determined by the number of research points spent on completed researches.

* each of research = 0.02 points

For example, Deck Weapons ( 12 ) + Conservation ( 12 ) = 24 * 0.02 = 0.48 scientists points.

* Note: As of patch 0.3.2.2, all research points are now worth 0.02 including points for upper level futures.

A tu reszta wzorów na punkty rankingowe:
http://ikariam.wikia.com/wiki/Scores

i nie spamuj więcej ;P

kanasta

Procarz

• "kanasta" is male

Date of registration: 13 May 09

Occupation: wolny

• Send private message

14

Thursday, 17 December 2009, 14:06

Przyszłość wojska 3

przyszłość wojska 3 , ukończyłem wczoraj w punktacji ogólnej przybyło 63936 punktów

qwebar

Cenzor

• "qwebar" is male

Date of registration: 14 Nov 08

Occupation: Student :P

• Send private message

15

Thursday, 17 December 2009, 14:25

Za 2 przyszłość gospodarki właśnie dostałem 42626 więc te wasze przeliczniki 0.02 do każdej przyszłości można o kant kuli potłuc ;)

Pogo83

Ban stały

• "Pogo83" is male

• Send private message

16

Thursday, 17 December 2009, 16:38

przelicznik 0.02 nie dziala...jest wiekszy..pytanie czy stopniowo sie zwieksza czy jak to jest?

Maratonczyk

Strzelec

Date of registration: 14 Mar 08

• Send private message

17

Thursday, 17 December 2009, 17:10

Czyli znowu nikt nic nie wie?
To jest normalnie jakaś paranoja. Jakaś gra zombi się robi.
Przeliczajcie sami i piszcie tu jaki jest przelicznik, bo twórcy gry nie są w stanie powiedzieć jak to jest. Może jakiś naćpany programista stworzył kod i nie mogą się od niego niczego dowiedzieć?

Maraton - Top4 Kappa/poziom budynków w jednym mieście-633/najbardziej wartościowe miasto-3.168.987/przyszłość nauki-25/mur-45/port-43/tawerna-45
Maraton - Ogame -Top1 uni43/Top9 uni68/ilość zabudowanych pól na planecie-380|381/najbardziej wartościowa planeta-20.745.310

This post has been edited 3 times, last edit by "Maratonczyk" (17 Dec 2009, 17:15)

18

Thursday, 17 December 2009, 17:16

Przelicznik 0.02 jest prawdziwy, ale dla rankingu naukowców, nie dla punktacji ogólnej. 0.02 działa do pierwszego lvl, a przynajmniej powinno, 2-3 lvl to współczynnik 0.04 (chociaż o dziwo nie zawsze, ponieważ są przypadki że to jest nadal 0.02 - jednak jak widzę po postach 0.04 częściej). Teraz rodzi się pytanie czy to kolejny bug z badaniami czy może jest to zamierzone i właśnie tak to powinno być.To tyle z mojej strony :)
Chcecie poznać przeliczniki to kalkulatory w dłoń, bo nikt z Teamu Wam tego nie powie, zazwyczaj to wyliczenia graczy pozwalają na dojście do wyniku - u nas na forum każdy czeka na gotowe, a żeby poszukać czy sprawdzić coś to nie ma komu, jeżeli wychodzi Wam inny przelicznik to napiszcie ile Wam wychodzi, a nie tyle to nie jest i tyle, podane wyniki kilku osób z pewnością ułatwią ustalenie jaki jest przelicznik w rzeczywistości. Na zagranicznych forach, to ludzie dyskutują merytorycznie bez obrażania, a u nas to jest wzajemne docinanie sobie.

P.S prośba jest taka, aby każdy kto kończył badanie przyszłości na wyższych lvl notował ile pkt mu wyszło i wszystko będzie jasne.

"Oto zasada prowadzenia wojny: nie polegać na tym, że wróg nie przyjdzie, tylko na gotowości do odparcia go. Nie polegać na tym, że nie napadnie nas tylko na zapewnieniu sobie takiej siły, żebyśmy nie mogli być napadnięci." - Sun Tzu "Sztuka wojny"

This post has been edited 1 times, last edit by "Dj magic 12" (17 Dec 2009, 17:17)

19

Thursday, 17 December 2009, 17:16

Jeśli ktoś ma problemy z przeliczeniem to poproszę informację:

- ranking naukowców
- poziomy poszczególnych badań

w wolnej chwili postaram się przeliczyć punktację

Pogo83

Ban stały

• "Pogo83" is male

• Send private message

20

Thursday, 17 December 2009, 17:43

Dj Magic trafiles wkoncu...o taka odpowiedz mi chodzilo..0.02 do rankingu naukowcow..w ogolnym jest inaczej troche..
U mnie przeliczylo 5 lvl gospodarki x 0.04 co daje nam 106 k pkt do OGOLNEGO .
Ale wlasnie nie zamykajac jeszcze tematu...Czy to sie zwieksza z wiekszym poziomem przyszlosci? czy przy jeszcze wiekszym poziomie bedzie moze 0.06?:)
Jesli ktos zbada to prosze o odpowiedz:)

zAku

Procarz

• "zAku" is male

• Send private message

21

Thursday, 17 December 2009, 18:41

a więc tak ja mam takie badania:
- żegluga lvl 2
- gospodarka lvl 3
- nauka lvl 4
- wojsko lvl 2
w rankingu naukowców mam tyle punktów: 290,839
według moich obliczeń przelicznik jest 0,02

do ogólnego za naukę lvl 4 dostałem: 48 844
czyli też przelicznik 0,02

This post has been edited 1 times, last edit by "zAku" (17 Dec 2009, 18:45)

Pogo83

Ban stały

• "Pogo83" is male

• Send private message

22

Thursday, 17 December 2009, 19:46

ja za 5 lvl gospodarki dostalem 106 k pkt..wiec 0.04

czyzby zwiekszaly sie stopniowo?? czy mam juz sie szykowac ze niebawem usuna mi te pkt znowu?

23

Thursday, 17 December 2009, 21:02

Pogo nie sądzę aby przelicznik wzrastał wprawdzie na 100 % tego jeszcze nie wiem, ale najprawdopodobniej są 2 możliwe opcję liczenia punktów za badania:
1. przelicznik będzie wynosił dla wszystkich badań w tym także dla kolejnych poziomów przyszłość 0.02
2. przelicznik od 2lvl przyszłości będzie wynosił 0.04

Napisałem będzie ponieważ, nadal mamy najprawdopodobniej błąd z liczenie pkt za badania, wprawdzie rzadko, ale można się spotkać z różnymi przelicznikami chodzi tu o przelicznik 0.02 i 0.04.

"Oto zasada prowadzenia wojny: nie polegać na tym, że wróg nie przyjdzie, tylko na gotowości do odparcia go. Nie polegać na tym, że nie napadnie nas tylko na zapewnieniu sobie takiej siły, żebyśmy nie mogli być napadnięci." - Sun Tzu "Sztuka wojny"

miki78

Unregistered

24

Friday, 18 December 2009, 7:47

"Nie masz wystarczającej ilości punktów badań. Koszty:532,800"
Punkty badań: 528,142
Naukowcy: 424
na godzinę: 483
"Nasi wynalazcy mogą przezprowadzić jeden eksperyment, który wytworzy 85698 punktów badań. Do tego potrzeba jednak 171396 kryształów.

Potrzebujesz jeszcze 111335 kryształów, aby przeprowadzić eksperyment."
Wole poczekać kilka godzinek niż zbierać tyle kryształu.
Z punktami pewnie też nie dojdziecie doładu :)