Search Results

Search results 1-20 of 1,000. There are more results available, please enhance your search parameters.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Szanowni Gracze!

Nowe forum zostało otwarte, zapraszamy do rejestracji konta pod adresem https://forum.ikariam.gameforge.com

Niniejsze forum będzie aktywne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

• Na koncie Alego już nawet jego duch nie straszy... Quote from skoczek25: “na alpie wieje nuda i szukam jakis rywali do walki” Pośród idlerów? Niemniej, gratuluję

• Kibicując Kryminalnym, skoro BPL... Quote from OAM: “Szkoda że nie podjęli walki” ...tak bardzo się nudzi, to może ktoś pokusi się o małe podsumowanie w wątku wojennym? Zobaczymy czym się to "niepodjęcie walki" definiuje

• Quote from Bigos: “Nie trzeba obrażać, pozując na erudytę.” Kocham literaturę - zabawa słowem to raczej skutek, niż poza. A, że czasem lubię wbić szpilkę w napompowany balonik, cóż... nobody's perfect Się nie obrażaj, bo ni maa o co I małe sprostowanie: Bractwo NIGDY nie zawarło żadnych traktatów z sojuszem Shar. W przeciwieństwie do Republiki, która na ich mocy te garnki dostawała.

• Quote from Bigos: “IMI nie ma nawet połowy graczy stanowiących MSSP, więc porównywanie obu jest bezsensowne” Nie próbowałem nawet i nie próbuję, bo póki co nie ma czego porównywać... Bigosie drogi, filozofia jest królową nauk, lecz nie każdy "filozof" jest jej ambasadorem. By parać się nią, logiki trzeba żelaznej, bo ta jej za podstawę służy Dostrzegasz, iż spadkobiercy to zaledwie garstka, nie pytając dlaczego tylko garstka? Przeczysz znaczeniu odejścia dwóch osób, by jednocześnie snuć domysły,…

• Gwoli ścisłości... W No_1 Ramos był gienkiem tytularnym - miał oficjalnie zająć się organizacją wojen i akcji sojuszowych, mobilizować ludzi, pilnować bitew. Jest tajemnicą poliszynela, że rzeczywistą robotę związaną z planowaniem odwalała Lara. Umiejętnie, po cichutku, a laur spływał na Ramosa. W tamtym czasie układ taki pasował wszystkim zainteresowanym w No_1. Później zachowanie Rama zaczęło przypominać to, które zwykło się przypisywać starym, zgorzkniałym pannom Dużo można by gadać, ale po c…

• Gratuluję PS samozaparcia w marnotrawieniu czasu nad tą fajną niegdyś gierką, współczuję HZWSB porażki. Choć może powinienem gratulować wyboru priorytetów? PS Iza - zabawa zabawą, ale kręgosłup ma się jeden. Lub nie ma wcale...

• Quote from Finix: “czy odpowiedź kogokolwiek z Teamu jest prywatną wypowiedzią?” Primo... O tym czy korespondencja jest prywatna decyduje kanał wiadomości i jej treść - wiadomość przesłana kanałem OFICJALNYM, o treści zgodnej z przeznaczeniem tego kanału (czyli OFICJALNEJ, bo nie było to wyznanie miłości GO, lecz zgłoszenie problemu), NIE JEST wiadomością prywatną. Primo drugie Wiadomość jest własnością dwóch stron: nadawcy i adresata. Przyjmuje się (w prawodawstwie), że obie strony mają prawo d…

• Quote from wst: “Nie przeinaczaj faktów[...]” Sensi wytarła sobie nos moim imieniem, używając go w dyskusji, w której nawet nie brałem udziału, a Ty mi piszesz o przeinaczaniu faktów? Dyskutuję tutaj z konkretnymi ludźmi, odnosząc się do konkretnych treści, które te osoby publikują - unikam uogólnień i przenoszenia odium na całe sojusze, więc bądź uprzemy odpowiadać mi w podobny sposób. Dyskusja może być trudna - np. gdy oponent myli poczucie sprawiedliwości z poczuciem moralności - na pewno jed…

• Quote from Valkiria: “Post pod adresem Sensi jest niczym innym jak kpiną[...]” Obawiam się, że nie zadałaś sobie trudu zapoznania się z tym co to ta ironia jest, bo Twoja odpowiedź jest obarczona błędem. Szkoda. Znajomość retoryki przydaje się w wielu dziedzinach życia (ta sama uwaga do brykoo, który/a wyrywa pojedyncze zdania z szerszego kontekstu). Quote from Valkiria: “Chodziło mi jedynie o krytykowanie wypowiedzi osób tutaj na forum[...]” W krytyce konstruktywnej nie ma niczego złego, dyskus…

• Quote from Valkiria: “Co do wypowiedzi Paulusa [...]” 1) Wskaż post, w którym z kogoś kpię, a posypię głowę popiołem. Zdarza mi się za to ironizować gdy ktoś bezpodstawnie rzuca oskarżenia. Choć na pewno mówienie wprost o rzeczach niepopularnych wiele osób boli. 2) Za wszystkie lata spędzone przy Ika, posty przeze mnie zgłoszone policzysz prawdopodobnie na palcach jednej ręki (sprawdź ;)). Twoja "wiedza" jest więc wyłącznie wydawaniemcisię. 3) Rozumiem, że wg Ciebie złodziej w świecie realnym ni…

• Quote from wst: “Nie tobie to oceniać” Otóż mnie. Tak samo jak prawo takie ma każdy inny użytkownik, który zrobi to zgodnie z regulaminem forum, we właściwym wątku, i w sposób, który nikogo nie obraża. Nie oceniam bowiem pracy moderatora - tego jakie podejmuje decyzje, czy są słuszne, czy właściwie wywiązuje się ze swoich obowiązków - lecz wypowiedzi użytkownika wst, które publikuje na Alphie, i którymi wielokrotnie łamie on zasady zarówno forum, jak i zwykłej kultury. Jeśli ktokolwiek ma co do …

• Quote from izunia4848 reaktywacja: “mój jeden żartobliwy post pokazał mi "miłość" naszych sojuszników” Ale zdajesz sobie sprawę Iza, że post, który napisałaś jest niepotrzebny? Ty i ja lubimy się (przynajmniej w moim przekonaniu), Kotek i Fan za Tobą nie przepadają, Lara zaś to Inżynier, umysł ścisły, i nie przepada za babskimi, często niekonkretnymi pogaduchami i ploteczkami. W zróżnicowanym środowisku łatwo o konflikt i nieporozumienia, trudno o jednomyślność. Dlatego ludzie z Zarządów sojuszy…

• Niechętnie japę odzywam, ale nie da się zmilczeć... Quote from Sensi: “Paulus napisałam, że dowodów nie posiadam...” Dowodów nie posiadam, ale słyszałem, że Sensi fizycznie była (był?) facetem, którego - w wyniku zabiegów na wzór posłanki Grodzkiej - umęczona osobowość może obecnie cieszyć się tożsamą z nią kobiecą powłoką. Pewną poszlaką prawdziwości tej plotki jest post osobnika lighth (płci nie ustalonej), który nieco zagubiony tytułuje Sensi per "Pan", by zreflektować się po upomnieniu tejże…

• Quote from Sensi: “[...] Wasz Paulus stosował ten trick [...]” Świętym nie jestem, każdy z nas ma mniej lub więcej za uszami. Choćby powszechne teleporty. Niemniej prosiłbym jednak o jakiś dowód, bo bug, który wywołał tak burzliwą dyskusję był mi dotąd nieznany... To tym istotniejsze, że ktoś na tym bazując próbuje snuć dalsze fantazje Ikariam powolutku, ale skutecznie i konsekwentnie zniechęca. Przede wszystkim rozwojem w dziwnym kierunku, ale i bugami. W którymś momencie czarka się przepełnia.…

• Quote from wst: “Wybacz Paulus ale wydaje mi się że nie jesteś moderatorem by takie oskarżenia pisać tym bardziej jeśli są one bezpodstawne więc zachowaj to dla siebie.” Czy trzeba być astronomem by dostrzec blask słońca w upalny lipcowy dzień? I nie jest to oskarżenie lecz spostrzeżenie - opis rzeczywistości. Co drugi Twój post w tym wątku zawiera elementy prowokacji, flejmu - są też takie, które w całości są flejmem. Nie bycie modem nie odbiera mi zdolności posługiwania się mózgownicą, a to cz…

• Quote from wst: “No to lepiej juz niech szukaja nowego przeciwnika” Na razie jest jeden sprawny w gębie wst, zauważyłeś, że yorki i inne małe pieski szczekają zawsze dużo i bez umiaru? Powodzenia Spart

• Quote from alfred666: “Po Larysie, czy Paulusie mozna sie spodziewac hipokryzji” Drogi Alfredzie Trzy Szóstki - hipokryzja jest na Ika wszechobecna. Jeśli jakaś czynność wykonywana umyślnie przez gracza prowadzi w przewidywalny sposób wprost do wystąpienia nieprawidłowości w funkcjonowaniu gry, czyli jej błędu, to trudno o czytelniejszy przykład bugusingu. Nazywanie tego "taktyką" czy "strategią", przy jednoczesnym zarzekaniu się o szacunku dla gry przeczystej, jest równie czytelnym przykładem h…

• Quote from Bandits: “PS spada na PS-y całkowicie” Dziwię się tylko, że stara gwardia PS godzi się na takich cudaków. Sojusz z taką tradycją i stażem na Ika rozmienia się na drobne... Gratulacje dla wygranego, który kolosom się nie kłaniał

• Quote from TORO2005: “Fantomasz zostales oficjalna gwiazda Alphy” E, myślę, że Tobie Toro gwiazdorstwa nikt nie odbierze BTW: klik - gwiazdkom z PS podpowiem: obca lotka 1PA, własna lotka 3PA

• "nie ma"...

Paulus - - Dyskusje Alpha

..."MOCNYCH NA PS" Bitwa morska w pobliżu NIE MA (15.08.2013 22:50:21) Paulus z miasta Wino 2, Karczma, Siarkowice vs Chajr ad - Din z miasta Miasto, Aluśka z miasta MOCNYCH NA PS, Pcim, TORO z miasta NIE MA --------------------------------------------------------------------------------------------- Okręt z Taranem.....................188(-312) - Okręt z Taranem......................57(-622) Taran Parowy.........................262(-88) - Taran Parowy..........................3(-210) Statek Pom…